חיפוש
  • is8964

תחליף גלולות למניעת הריון – על אמצעי המניעה VCF


הגלולה למניעת הריון הומצאה במאה ה-20, במהלך שנות ה-60 והפכה לאמצעי המניעה הפופולארי ביותר. הסיבה לכך שהגלולה הפכה להיות כה פופולארית היא שהיא יעילה מאוד במניעת הריון.


עד כמה הגלולה יעילה? במידה שהמשתמשת מקפידה ליטול את הגלולה בהתאם להוראות, בקביעות ובאותה שעה, אינה שוכחת לקחת גלולה ולא מפסיקה את השימוש, תעמוד רמת היעילות של הגלולה על 99.8%. יחד עם זאת, במידה שהמשתמשת לא מקפידה על הדיוק בזמנים, שוכחת גלולה לפעמים ועושה הפסקות בשימוש, תעמוד רמת היעילות של הגלולה על 91%.


על תופעות הלוואי של גלולות למניעת הריון ומדוע כדאי לשקול אפשרות אחרת?

לצד היעילות הגבוהה של הגלולה למניעת הריון, היא עשויה לגרום לתופעות לוואי רבות, תופעות הלוואי הללו פוגעות בחייהן של נשים רבות, כאשר חלק מהנשים לא יכולות להשתמש בגלולות בשל סיבות בריאותיות.

בין תופעות הלוואי שדווחו על ידי הנשים שנטלו גלולות למניעת הריון ניתן לציין: ירידה ניכרת בחשק המיני, כאבי ראש, מצבי רוח, עלייה בקרישיות הדם, עלייה במשקל כתוצאה מצבירת נוזלים (תופעה שחולפת לאחר חודש-חודשיים ראשונים של שימוש) ותופעות לוואי נוספות.


בשל תופעות הלוואי שעשויות להופיע בעקבות שימוש בגלולות למניעת הריון, החלו נשים רבות לחפש אמצעי מניעה נגד הריון אחרים שאינם מכילים הורמונים.


בין אמצעי המניעה שאינם מכילים הורמונים ניתן לציין את הקונדומים הגבריים והקונדומים הנשיים, דיאפרגמה והתקן תוך רחמי נחושת. כמו כן, יכולות הנשים לפעול בהתאם לשיטת המודעות לפוריות. אופציה נוספת היא שימוש בקוטל הזרע – VCF, אמצעי מניעה זה הוא דף שמתמוסס ומכיל קוטלי זרע.


במידה שהאשה מעוניינת להשתמש ב-VCF, עליה להכניס את הדף לנרתיק לפני קיום יחסי המין וקוטלי הזרע יתמוססו בפנים באופן מידי, בצורה זו ישמידו קוטלי הזרע את תאי הזרע והאשה לא תיכנס להיריון. יש לציין שהמוצר יעיל למשך 3 שעות לכל היותר. לצד יתרונותיו הרבים של אמצעי המניעה, ה-VCF לא מונע מחלות מין.


VCF - למנוע היריון ותופעות לוואי מעיקות שפוגעות באיכות החיים

שימוש ב-VCF יכול להוות תחליף נוח לשימוש בגלולות למניעת הריון ולמנוע את תופעות הלוואי השונות שפוגעות בחייהן של לא מעט נשים. למעשה, אמצעי הגנה זה קיים בשוק כבר 20 שנים והוא נפוץ ביותר בארצות הברית. יחד עם זאת, עד לפני 3 שנים היה קשה למצוא אותו בישראל.


לשמחתן של נשים רבות, היום אפשר לרכוש את המוצר בבתי מרקחת פרטיים, קופת חולים מאוחדת, קופת חולים לאומית, קופת חולים כללית ובסופר פארם.


מוקד הייעוץ והשירות זמין לשירותכן

במידה שאתן מעוניינות לקבל פרטים נוספים על אמצעי המניעה - VCF, תוכלו לפנות אל מוקד הייעוץ והשירות שלנו באמצעות הטלפון, המייל או על ידי מילוי הפרטים שלכן בטופס ההתקשרות ונחזור אליכן בהקדם. מוקד השירות והייעוץ זמין בימים:

ראשון עד חמישי, בין השעות: 09:00-16:00, למעט ערבי חג וימי שישי.


חשוב מאוד לקבל מידע גם על אמצעי המניעה שאינם מכילים הורמונים, לשקול את האפשרויות לאחר קבלת המידע החיוני ולערוך שינויים בהתאם לצורך. לפעמים יכול שינוי של אמצעי מניעה לשנות את איכות החיים בצורה משמעותית.


10 צפיות