חיפוש
  • is8964

מניעת הריון ללא הורמונים – כן, זה אפשרי


נשים שגילו שהן בהריון ואינן מעוניינות להביא ילד לעולם נמצאות במצב מאוד מטלטל, מצב בו עליהן לקבל החלטה קשה – האם לעשות הפלה או האם להמשיך את ההיריון. לכל החלטה שתתקבל יש השלכות רבות, אך הדבר החשוב ביותר הוא שהאשה תקבל את ההחלטה שתגרום לה להרגיש שלמה עם עצמה עד כמה שניתן.


הפסקת היריון יכולה להיות קשה מאוד גם לסביבה של האשה ולעורר באשה רגשות אשם וצער, בעוד המשך היריון לא רצוי עשוי לשנות את כל חייה – בין אם מדובר על הפן המקצועי, החברתי והרגשי.

ישנן מגוון דרכים למנוע כניסה להיריון שאינו רצוי, כאשר גלולות למניעת היריון מהוות דרך פופולארית.


שימוש בגלולות למניעת הריון – תופעות לוואי אפשריות שחשוב להכיר

לגלולות יש אומנם השפעות חיוביות, אך הן גם עשויות לפגוע בבריאותה הפיזית והנפשית של האשה. נטילת גלולות למניעת הריון עשויה להגדיל את הסיכון להיווצרות קרישי דם, כאשר במידה שהאשה גם מעשנת, עולה הסיכון לשבץ מוחי ותרדמת, במקרים מסוימים עולה גם הסיכון למוות.


דיכאון הינו תופעת לוואי נוספת שעלולה להופיע בשל נטילת גלולות למניעת הריון, הסיבה לכך היא שמינון גבוה של ההורמונים של פרוגסטרון ואסטרוגן גורמים להפחתה של רמת הסרוטונין שמשפיע על מצב הרוח. מחקר שבחן את ההשפעה של טיפול הורמונלי על מצב הרוח של נשים גילה כי נשים שהשתמשו בגלולות למניעת הריון נמצאו בסיכון שגבוה ב-34 אחוזים לצריכת תרופות נוגדות דיכאון.


מעבר לכך, עשויות הגלולות להאיץ את תהליך ההזדקנות ולהעלות את רמת הקורטיזון שאחראי על בעיות גופניות ומחלות שונות, ביניהן: עייפות, כולסטרול גבוה והזדקנות של העור.


שימוש בגלולות יכול לגרום גם לנשירת שיער ואף לעלייה בסיכון להתפתחות סרטן צוואר הרחם וסרטן כבד, (לצד סוגי סרטן אלו יכול השימוש בגלולות דווקא להפחית את הסיכונים להתפתחות סרטן רירית הרחם, סרטן השחלות וסרטן המעי הגס).


כמו כן, עשוי השימוש בגלולות לפגוע בחשק המיני, להוביל ליובש בנרתיק ובשל כך לגרום לכאב במהלך קיום יחסי מין. חלק מהנשים שנוטלות גלולות למניעת היריון מדווחות על עלייה במשקל, אך לא בטוח שהגלולה היא הגורם לכך. יש לציין שאלו הן רק חלק מתופעות הלוואי האפשריות של נטילת גלולות.


על מניעת הריון ללא הורמונים – הכירו את VCF

לצד האפשרות להשתמש בגלולות למניעת הריון ובאמצעי מניעה אחרים שמכילים הורמונים, ישנן דרכים אחרות למניעת היריון שאינן כרוכות בהכנסת הורמונים לגוף. אמצעי מניעה לא הורמונליים מסוג זה שיש לציין הוא ה- VCF, דף מלבני דקיק לשימוש וגינלי.


ה-VCF, דף מתמוסס למניעת הריון, אינו מכיל הורמונים, יעיל למשך 3 שעות, אינו מורגש, ניתן להשתמש בו גם במהלך תקופת ההנקה והוא מתמוסס במהירות בעת השימוש. החומר קוטל את תאי הזרע ויכול להחליף את הגלולות ואת שאר השיטות שמיועדות למניעת הריון וכרוכות באי נוחות. מעבר לכך, מכיוון שה-VCF לא מכיל הרבה מרכיבים, הוא לא מלכלך.


במידה שאתן מעוניינות לקבל מידע נוסף על תחליף גלולות למניעת הריון VCF, אתן מוזמנות לפנות אל מוקד הייעוץ והשירות שלנו באמצעות המייל, הטלפון או על ידי השארת הפרטים שלכן בטופס ההתקשרות ונחזור אליכן בהקדם.


7 צפיות