חיפוש
  • is8964

אמצעי מניעה לא הורמונליים


לאמצעי המניעה יש שני תפקידים עיקריים – התפקיד הראשון הוא למנוע היריון והתפקיד השני הוא למנוע מחלות מין. כדי לבחור את אמצעי המניעה המתאים או מספר אמצעי מניעה מתאימים, יש להתחשב במאפיינים של האשה, ביניהם: הגיל שלה, מצבה הבריאותי - במגבלות הרפואיות – אם הן קיימות והאם הן מונעות שימוש באמצעים מסוימים, בקיומו של בן זוג קבוע או מספר בני זוג, בתדירות קיום יחסי המין, בעקרונות ערכיים שמונעים שימוש באמצעי מניעה, באורח החיים, באופי ובגורמים נוספים.


אמצעי המניעה הפופולאריים בימינו הם גלולות למניעת היריון וקונדום, אך למרות שהם נפוצים מאוד, הבחירה בהם אינה מתאימה לכולן. לדוגמה: במקרים שבהם האשה סובלת מיובש וגינלי, בעלת עודף משקל או מעשנת, ייתכן מאוד שהגלולה – כשאמור מהווה אמצעי מניעה פופולארי, לא תתאים לה כמו אמצעי מניעה אחרים.


מבחר נרחב של אמצעי מניעה

מבחר אמצעי המניעה הקיימים עשוי לבלבל מאוד. כפי שצוין – ניתן לבחור בגלולות למניעת הריון וקונדום, אך ניתן לבחור באמצעים אחרים, ביניהם: מדבקה למניעת היריון, טבעת וגינלית, התקן תוך רחמי הורמונלי או באמצעי מניעה אחרים.


חשוב מאוד להכיר את אמצעי המניעה – את היתרונות שלהם ואת החסרונות שלהם לפני קבלת ההחלטה באיזה אמצעי מניעה להשתמש.


סיכונים של אמצעי מניעה הורמונליים – תופעות לוואי של שימוש בגלולות

כפי שצוין – הבחירה הפופולארית של נשים היא להשתמש בגלולות, אך הגלולות אינן מתאימות לכולן. לצד העובדה שהגלולות לא מתאימות לכל הנשים ולצד העובדה שלגלולות יש יתרונות, חשוב להכיר גם את תופעות הלוואי שעלולות להופיע בעת נטילת גלולות.


בין תופעות הלוואי שעשויות להופיע בעקבות נטילת גלולות יש לציין: דימום בין וסתי, גירוד בשדיים ותחושה של גודש בשדיים, עלייה זמנית במשקל בחודש הראשון עד החודשיים הראשונים לשימוש בשל צבירה של נוזלים, ירידה בחשק המיני, שינויים במצב הרוח וקרישיות יתר.


אז מה לעשות? רוב הנשים נוטלות גלולות

לצד האפשרות להשתמש בגלולות, יש – כאמור אופציות אחרות. בין האופציות שלא הוזכרו קודם נוכל לציין את האפשרות להשתמש באמצעי מניעה שאינם מכילים הורמונים. בין האמצעים למניעת הריון ללא הורמונים ניתן לבחור באמצעי מניעה שנקרא בשם: VCF.


ה-VCF אינו מכיל הורמונים ובנוסף לכך, אפשר להשתמש בו במהלך תקופת ההנקה. אמצעי מניעה זה הינו דף מלבני דק שמיועד לשימוש וגינלי והוא מתמוסס במהירות, כאשר בעת השימוש ב- VCF נוצרת שכבת הגנה שמשמידה את תאי הזרע.לגבי תחליף גלולות למניעת הריון זה יש להדגיש כי מדובר באמצעי המניעה נוח לשימוש, הוא יעיל עד שלוש שעות והוא לא מלכלך משום שהוא לא מכיל הרבה רכיבים.

במידה שהאשה פועלת בהתאם להנחיות השימוש, מספק אמצעי המניעה הגנה של 94%, כך שהוא מאוד יעיל. המוצר קיבל אישורים ממשרד הבריאות, health Canada והמכונים ההלכתיים הרלוונטיים.


מעוניינות לקבל מידע נוסף על אמצעי המניעה VCF?

במידה שאתן מעוניינות להשתמש באמצעי מניעה יעיל ונוח שאינו מכיל הורמונים, כדאי שתשקלו בחיוב את האפשרות להשתמש ב- VCF.


אם יש לכן שאלות בנוגע לאמצעי מניעה זה, תוכלו לפנות אל מוקד הייעוץ באמצעות הטלפון, המייל או על ידי מילוי הפרטים האישיים בטופס ההתקשרות ונחזור אליכן בהקדם.

9 צפיות